-Pollux-kisaajat klo 9 ratsun selässä.
-Verkassa max. 10hlö samaan aikaan. Verryttely kisaradan ulkopuolella ja tarvittaessa myös maneesissa.
-Radan saa kiertää sisäkautta ennen suoritusta, suoritus aloitetaan tuomarin lähtömerkistä.
-Ratsastuskoulun oppilaat, luettehan huolella edellisen blogikirjoituksen jossa ohjeita!
-Kaikki radat ratsastetaan radalla B (20 x 40m).
-Yhdistettyyn este&koulukilpailuun voi osallistua sama ratsastaja eri hevosella/ponilla.
-Luokassa 2. Helppo C kuolaimettomat suitset sallittu
-Radalla sallittu kannukset tai raippa.
Luokka 1. Hevoshullu: Kouluratsastuksen taitokisa taso 1 (helppo).
Luokassa avustaja sallittu.
Kaikki luokan osallistujat selässä klo 9!
Pauliina Mäkeläinen | Orek | 09:05 | myös este! | |
Venla Pajukangas | Simbad | 09:10 | ||
Martta Huhmarniemi | Maja | 09:15 | myös este! | |
Niia Ruuskanen | Pumpuli | 09:20 | ||
Petra Antikainen | Elgon | 09:25 |
Luokka 4. Helppo A:1 2009
Jannika Mäntykoski | Grando | 09:35 | |||
Mari Palmu | Anubis | ulkop. | 09:42 | ||
Nicole Hellberg | Master Piece | 09:49 | |||
Eeva Särkiniemi | Haveliusz | 09:56 | |||
Jannika Mäntykoski | Olympia | 10:03 |
Petra Wessman Turbo Intercooler
Luokka 2. Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma 2009 Prix de KRB-Kaivin OY
avoin ratsukoille, jotka eivät ole kilpailleet Helppo B tai sitä ylemmissä luokissa
VERKKARYHMÄ 1 | ||||
Hanne Nikkinen | Szamot | 10:21 | ||
Linnea Niemi | Orek | 10:27 | ||
Joanna Vilkki | Simbad | 10:33 | ||
Johanna Sorsa | Herba | 10:39 | ||
Lyydia Aarnisalo | Apris Elgon | 10:45 | ||
Katarina McAlester | Wittoria | 10:51 | ||
Emilia Niinivirta | Seppo | 10:57 | ||
Sini Först | Maja | 11:06 | ||
VERKKARYHMÄ 2 | ||||
Pekko-Oskari Mäkinen | Cenda | 11:12 | ||
POIS Olga Karrtunen | Simbad | 11:18 | ||
Tom Niemi | Szamot | 11:24 | ||
Sonja Försström | Orek | 11:30 | ||
Saga Saari | Wittoria | 11:36 | ||
Sonia Nurminen | Anubis | 11:42 | ||
Amalia Makkonen | Jogi | 11:48 | ||
Pinja Tikkanen | Anido | 11:54 | ||
Valtteri Malinen | Päivänsäde | 12:00 | ||
Zoya Mäkeläinen | Szamot | 12:06 | ||
VERKKARYHMÄ 3 | ||||
Amalia Makkonen | Master Piece | 12:12 | ||
Sirja Sorsila | Bure | 12:18 | ||
Minna Aalto | Grando | 12:24 | ||
Jonna Stigell | Sirena Bonito | 12:30 | ||
Ilona Karppinen | Darcy | 12:36 | ||
Iina Mönkkänen | Herba | 12:42 | ||
Hanna Karhunen | Elgon | 12:48 |
Jessica Ravantti | Sirena Bonito | 12:54 | ||
Emma Keski-Pere | Cenda | 13:00 | ||
Luokka 3: B-merkin kouluohjelma 2010
avoin ratsukoille, jotka eivät ole kilpailleet Helppo A tai sitä ylemmissä luokissa
Sonia Nurminen | Sirena Bonito | 13:16 | |||
Lisette Wessman | Everest Igor | 13:23 | yhdistetty | ||
POIS: Petra Wessman | Turbo Intercooler | 13:30 | |||
Jannika Mäntykoski | Ruusu | 13:37 | |||
Jenni Sohlman | Olympia | 13:44 | |||
Sirja Sorsila | Kaubojus | 13:51 | |||
Sonia Nurminen | Szamot | 13:58 | |||
Emilia Niinivirta | Seppo | 14:05 | |||
Kaisa Mouhu | Vallatu | 14:12 | |||
Sirja Sorsila | Lear | 14:19 | |||
Amalia Makkonen | Master Piece | 14:26 | |||
Saga Saari | Anubis | 14:33 |
I LUOKKA puomi- 20cm (avustaja sallittu) arv. A.0.0
Pauliina- Orek
Martta Huhmarniemi- Maja
II LUOKKA 40-50cm arv. 367.1 Prix de Malmströmin Puutarha Oy
Saga Saari | Maja | yhdisetty | |
Joanna Vilkki | Simbad | yhdistetty | |
Aino Malkamäki | Orek | ||
Eeva Malkamäki | Simbad | ||
Ester Eijaala | Sami | ||
Henna Lampinen | Maja | yhdistetty | |
Sini Först | Orek | yhdistetty | |
Valtteri Malinen | Apris Elgon | yhdistetty | |
III LUOKKA 60-70cm arv. 367.1
60-70cm | |||
Saga Saari | Herba | yhdistetty | |
Joanna Tauschi | Twins Forever | ||
Lisette Wessman | Everest Igor | ||
Iris Mononen | Master Piece | ||
Pinja Tikkanen Unna Manninen - SS Santiago |
Wittoria |
IV LUOKKA 80cm arv 367.1
80cm | |||
Joanna Tauschi | Twins Forever | ||
Lisette Wessman | Turbo Intercooler | ||
Kaisa Mouhu - Wittoria |
Mitä tuo yhdistetty tarkoittaa?
VastaaPoista