Kiitos kaikille osallistujille, toimihenkilöille, hevosille ja kannustusjoukoille upeasta kisapäivästä!
Lataamme pian kuvia myös blogiin!
Tässä päivän tulokset:
Luokka 1 Hevoshullu: Kouluratsastuksen taitokisa taso 1 (helppo)
1. Pauliina Mäkeläinen Orek
1 Venla Pajukangas Simbad
1. Martta Huhmarniemi Maja
Luokka 4 Helppo A:1 2009
1. Petra Wessman Turbo Intercooler 57,3%
2. Eeva Särkiniemi Haveliusz 54,6%
3. Jannika Mäntykoski Olympia 54,4%
4. Nicole Hellberg Master Piece 53,3%
5. Jannika Mäntykoski Grando 45,2%
Mari Palmu Anubis ulkop. 53,6%
Luokka 2. Helppo C Tutustumisluokan kouluohjelma 2009 Prix de KRB-Kaivin OY
1. Sonja Försström Orek 68,3%
2 Pinja Tikkanen Anido 66,7%
3 Emma Keski-Pere Cenda 64,2%
4. Sini Fört Maja 63,9%
5 Sonia Nurminen Anubis 62,8%
6 Iina Mönkkänen Herba 59,7%
7. Minna Aalto Grando 59,4%
8. Lyydia Aarnisalo Apris Elgon 58,9&
9. Joanna Vilkki Simbad 58,6%
10.. Hanne Nikkinen Szamot 58,3%
11. Linnea Niemi Orek 57,8%
12. Johanna Sorsa Herba 57,2%
12. Jessica Ravantti Sirena Bonito 57,2%
14. Katarina McAlester Wittoria 56,1%
14. Emilia Niinivirta Seppo 56,1%
16. Valtteri Malinen Päivänsäde 55,8%
16. Zoya Mäkeläinen Szamot 55,8%
18. Saga Saari Wittoria 55,7%
19. Tom Niemi Szamot 55,3%
20. Ilona Karppinen Darcy 52,5%
21. Amalia Makkonen Jogi 51,7%
22. Hanna Karhunen Elgon 51,4%
23. Pekko-Oskari Mäkinen Cenda 46,9%
24. Sirja Sorsila Bure 44,1%
Luokka 3: B-merkin kouluohjelma 2010
1.Amalia Makkonen Master Piece 65,9%
2. Saga Saari Anubis 62,4%
3. Lisette Wessman Everest Igor 59,1% yhdistetty
4. Jenni Sohlman Olympia 57,0%
5. Sirja Sorsila Kaubojus 56,5%
6. Sonia Nurminen Sirena Bonito 56,3%
7. Jannika Mäntykoski Ruusu 54,3%
8. Emilia Niinivirta Seppo 53,3%
9. Kaisa Mouhu Vallatu 49,6%
10. Sonia Nurminen Szamot 49,3
11. Sirja Sorsila Lear 49,1%
I LUOKKA puomi- 20cm (avustaja sallittu) arv. A.0.0
Pauliina- Orek 0vp
Martta Huhmarniemi Maja 0vp
Aada Levänen Pumpuli 4vp
Eeva Malkamäki Simbad 4vp
Jean-Olivier Tollet (GKR) Beauty Sultana 0vp
II LUOKKA 40-50cm arv. 367.1 Prix de Malmströmin Puutarha Oy
1.Sini Först Orek yhdistetty 46.42 2.vaihe 0vp
2.Aino Malkamäki Orek 1,52.06 2. vaihe 8vp
3.Joanna Vilkki Simbad yhdistetty 48,05 1.vaihe 0vp 2.vaihe hylätty
Aada Levänen Pumpuli 56.12 1.vaihe 0vp 2.vaihe hylätty
Kaisa Mouhu Vallatu 54.51 1.vaihe 4 vp
Ester Eijaala Sami 56.57 1. vaihe 4vp
Valtteri Malinen Apris Elgon yhdistetty 59.49 1.vaihe 4vp
Henna Lampinen Maja yhdistetty 1,07.09 1.vaihe 4vp
Saga Saari Herba yhdisetty Keskeyttänyt
III LUOKKA 60-70cm arv. 367.1
60-70cm
1.Lisette Wessman Everest Igor 38.39 2.vaihe 0vp
2.Unna Manninen SS Santiago 43.58 1.vaihe 4vp
Robert Tollet, GKR Mikron 1,03.23 1.vaihe 4vp
Iris Mononen Master Piece 1,02.89 1.vaihe 4vp
Pinja Tikkanen Wittoria Hylätty
Amalia Makkonen Jogi Hylätty
IV LUOKKA 80cm arv 367.1
80cm
1.Mari Palmu Anubis 34.84 2.vaihe 0vp
2.Robert Tollet, GKR Mikron 37.34 2.vaihe 0vp
Iris Mononen Master Piece 40,14 2.vaihe 0vp
Kaisa Mouhu Ritter 1,15.21 1.vaihe 8vp
Lisette Wessman Turbo Intercooler Hylätty
Kaisa Mouhu Wittoria Hylätty
C:ssä+40-50cm paras: Sini Först poneilla Maja & Orek
B:ssä + 60-70cm paras: Lisette Wessman ratsulla Everest Igor
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti